خانه اچ

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | چهارشنبه 11 اسفند 1395 در ساعت 12 : 10 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

 خانه اچ (H house)

معمار: Hirvilammi Architects
مکان: Seinajoki, Finland
مساحت: 204 sqm
سال اتمام پروژه: 2004
 
خانه اچ، برای خانواده خود معمار طراحی شده است. این ساختمان چوبی در منطقه مسکونی سنتی کیویستونماکی در نزدیکی مدرسه بچه های معمار ، خانه والدین معمار و ایستگاه قطار ساخته شده است. 
باریکی طرح این خانه و حجم دو تکه آن، فرم و موقعیت ساختمان را تحت تاثیر قرار داده است. دید باز و نحوه قرارگیری ساختمان، حدود پنجره ها و روزنه های ساختمان را برای قاب بندی منظره خورشید تعریف کرده است. مواد و متریال استفاده شده در این بنا، با درک و پذیرشی از محوطه اطراف و کدهای امنیت بصری بیننده انتخاب شده است.
خانه اچ، شامل یک ساختمان اصلی و یک بخش فرعی است.
طی فرآیند طراحی، مساله دید به بیرون و چگونگی خلق یک تجربه سکونتی به یادماندنی در یک ساختار شهری معمولی، به دقت مطالعه شده است.
اتاق خواب ها و اتاق ابزار برخلاف قراردادهای معمول معماری، در طبقه همکف و سالن پذیرایی به منظور داشتن دید مناظر اطراف، در طبقه بالا قرار گرفته اند.
ساختمان فرعی مجموعه شامل یک اتاق کار، یک اتاق مهمان و همچنین یک سونای گرم چوب است. بین این دو ساختمان یک باغچه سرپوشیده در نظر گرفته شده است.
استاندارد بالا در مهارت اجرایی این بنا، نشات گرفته از کار با متریال محلی و نیز همکاری با نیروی کار موجود در محل است. در فرآیند ساخت این بنا، معمار از نیروی کار و متخصصین محلی آموخته است. علاوه بر این، ساخت این خانه راهی برای انتقال دانش خاموش دست اندرکاران ساخت بوده است.
 
خانه اچ

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :